FIXUS Mobilis praktiniai paveldo prevencinės priežiūros mokymai

Dažniausiai pasitaikančių paveldo pažeidimų prevencijai ir tvarkymui skirtuose mokymuose daugiausiai dėmesio bus teikiama laikiniems greitiems sprendimams. Kaip rodo praktika, ir minimali – bet tinkama! – priežiūra, kurią kiekvienas paveldo šeimininkas pajėgus atlikti savo jėgomis, gali padėti sumažinti žalą, gresiančią paveldo objektui, kol laukiama jo tvarkybos darbų.  

PASIDAIRYK PATS mokymų metu jų dalyviai mokysis: 

  • nekilnojamojo kultūros paveldo objektų apsaugos teisinio reguliavimo pagrindų; 
  • pastatų apžiūros ir prevencinės priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų; 
  • kaip identifikuoti ir vertinti pastato problemines vietas bei pažeidimus; 
  • pastato aplinkos priežiūros ypatumų (arboristika ir kt.); 
  • istoriniuose statiniuose naudotų ir šiuolaikinių medžiagų suderinamumo; 
  • skardinių stogų ir vandens nuvedimo sistemos priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų;  
  • kokių prevencinės priežiūros darbų galima imtis patiems, o kada būtina kviesti paveldo priežiūros specialistą. 

 

Kaip visuomet, FIXUS Mobilis mokymai nemokami, bet dalyvių skaičius – ribotas. Todėl visus susidomėjusius raginame paskubėti registruotis. Tai padaryti galite iki spalio 13 d. užpildę registracijos formą, kurią rasite čia

Paveldo prevencinės priežiūros praktiniai mokymai – FIXUS Mobilis edukacinio projekto PASIDAIRYK PATS dalis. Plačiau apie PASIDAIRYK PATS  galima sužinoti projektui skirtoje mūsų svetainės skiltyje arba telefonu +370 619 73483. 

Projektas PASIDAIRYK PATS (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis.