LLBM mokymai „Medinis architektūros paveldas: biologiniai kenkėjai“

Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia paveldo specialistus, medinių namų savininkus ir visus suinterestuotus medinių namų priežiūra į KPD sklaidos projekto „Medinis architektūros paveldas: biologiniai kenkėjai“ mokymus, kurie vyks spalio 25–26 d. Rumšiškėse ir Salų II k. Ignalinos r.

Mediena yra ne tik statybinė, konstrukcinė medžiaga, bet ja maitinasi daugybė gamtoje gyvuojančių organizmų vadinamų biologiniais kenkėjais, tai įvairūs vabzdžiai, grybai ir pelėsiai. Veikiama biologinių kenkėjų mediena praranda savybes (tamprumą, plastiškumą, tvirtumą), darosi minkšta ir trapi. Medinių namų savininkai ir valdytojai labai dažnai susiduria su įvairiomis biologinių kenkėjų sukeltomis problemomis – atsiradusiu puviniu, pelėsiais, medgraužiais. Svarbu laiku pastebėti pažeidimus ir priimti teisingus sprendimus.

Projektu aktualizuojama medinių pastatų priežiūra ir apsauga nuo biologinių kenkėjų. Profilaktinė medienos apsauga apima kompleksą priemonių, kurios taikomos siekiant išsaugoti paveldo objektus ar medines jų dalis. Naujai medienai skirtos priemonės dažnai netinka seniems namams, gali pabloginti jų būklę. Ne mažiau svarbu žinoti ir užtikrinti pastato eksploatavimo sąlygas: tinkamą drėgmę, vėdinimą, šildymą ir kitas sąlygas.

Tel. pasiteiravimui: +37061424136, Rasa.

Prašome užspildyti registracijos formą: ČIA

Seminaro programa: ČIA